Materjalid

14.05.2014

Bonell-vedrusüsteem.

See on kõige levinum ja tuntum klassikaline vedrustussüsteem. Tänu omavahel tihedalt seotud vedrudele reageerib madrats sujuvalt magaja asendi muutustele, toetades keha just seal, kus vaja. Lisaks on bonell-vedrusüsteem ka stabiilne, vastupidav ning pika kasutuseaga.
Sleepwell’i kahekihilistes kušettides kasutatakse alumise kihina mini-bonell vedrustust, mis sarnaneb bonell- vedrustusele, kuid vedrude läbimõõt on väiksem ja neil on vähem keermeid. Kahekihiline kušett pakub kehale paremini tuge ja läbi pealmise vedrukihi pole tunda voodi raami.

Bonell

Pocket-vedrusüsteem.

Selle vedrusüsteemi puhul on iga madratsivedru pakitud eraldi kangast kotikesse. Tänu pakitud vedrudele saab Sinu keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see madratsiosa, millele langeb keharaskus. Nii võid end voodikaaslase kõrval vabalt liigutada, ilma et kogu voodipind õõtsuma hakkaks ning kaaslase und segaks. Pakitud vedrusüsteem on hinnatud ka oma hääletuse ja mugavuse poolest.
Sleepwell’i valitud toodetes on kasutusel ka 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem, mille puhul on vedrud jagatud eri tsoonidesse vastavalt erinevate kehapiirkondade vajadustele: õlad ning puusavöö vajuvad rohkem madratsisse ja selgroog vabaneb pingetest, teised kehapiirkonnad saavad aga rohkem vajalikku tuge. 5-tsoonilise pocket-vedrusüsteemiga madratsitel vahetab inimene une ajal vähem asendeid – seetõttu on tema uni sügavam ja ta puhkab paremini välja.

Pocket

Vatiin.

Tepitud vatiin on kohev materjal, mis muudab madratsi pehmeks ning mõnusaks. Vatiin säilitab väga hästi oma esialgset vormi, laseb õhku läbi ja ei lõhna.

Vatiin_small

Vill.

See on soe, pehme ja hingav materjal, mis imab niiskust, kuid ei tundu katsudes niiskena. Selliste ihusõbralikele omaduste tõttu on vill populaarne materjal madratsite pealiskihis, mis on magaja kehale kõige lähemal.

Kui Sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra villane pool üles talvel – nii on ase soojem ja reguleerib paremini niiskust.
Sleepwell’i madratsites kasutatav vill on naturaalne lambavill, mida ei ole segatud sünteetiliste materjalidega. Vill on hoolikalt puhastatud ja sisaldab minimaalselt rasva – seetõttu pole Sleepwell’i madratsitel ka villale omast lõhna.

Vill

Puuvill.

See on hingav materjal, mis tundub kehaga kokkupuutel pehme ja mõnusana. Seetõttu kasutatakse puuvilla madratsite katmiseks. Kui Sinu madratsil on üks pool on villane ja teine puuvillane, pööra puuvillane pool üles suvel – nii laseb madrats paremini õhku läbi ja ase pole palav. Sleepwell’i madratsite sisumaterjal koosneb kvaliteetsest 100%-lisest puuvillast.

Puuvill

Poroloon.

Tänapäevane poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme, laseb õhku läbi, ei lõhna ega kogu endasse ka võõraid lõhnu; lisaks on poroloon tervislik, kuna ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Sleepwell’i valitud madratsites kasutatakse tavalisest poroloonist vetruvamat ja vastupidavamat high resilience porolooni. Profileeritud high resilience porolooni eripäraks on „munaresti“ kuju, mis muudab madratsi pinna tuntavalt mugavamaks ja pehmemaks.

Sleepwell’i valitud madratsites kasutatakse ka kõige moodsamat memory-foam’i ehk “mäluporolooni”, mis reageerib keha soojusele ning moodustab selle ümber justkui toestava “vormi”. Sleepwell’i toodetes kasutatava porolooni on heaks kiit- nud Eesti Allergialiit.

Poroloon_small

Lateks.

Lateksit toodetakse looduslikust kummipuu mahlast ehk kautšukist. Materjalina on lateks pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust; lisaks on lateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad.
Sleepwell kasutab madratsites eritöödeldud, pestud ja kuivatatud lateksit.

Latex

Kookos.

Kookospähkli kiududest valmistatud materjalikiht muudab madratsi jäigemaks. Selle materjali väga olulisteks omadusteks on naturaalsus, erakordselt hea õhu läbilaskuvus ning jäikus. Kookost kasutatakse Sleepwell’i madratsites BLUE Orthopedic, RED Orthopedic ning kattemadratsis TOP Coco.

Kookos

Kangad.

Kõik Sleepwell’i madratsikatted on valmistatud pehmetest, nahasõbralikest ja õhku läbilaskvatest kvaliteetsetest materjalidest.
RED ja BLACK sarja kušettide kattekangas on osaliselt froteest – pehmest materjalist, mis ei lase voodilinal maha libiseda ning hoiab kattemadratsi paigal.

Kõik Sleepwell’i madratsites kasutatavad kangad vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex sertifikaadile – nad on toodetud keskkonnasõbralikult ja ei ole kahjulikud kasutaja tervisele.
Uuendusena kasutatakse Sleepwell’i sarjas kahte innovaatilist kangatöötlust – Sensity TM ja Tempsmart TM

 

Kangas_VELUR_small

Sertifikaadid.

Sleepwell annab oma toodetele järgmised garantiid:
Vedrusüsteemide kvaliteet on tagatud DIN EN ISO 9001 sertifikaadiga.
Vatiin vastab rahvusvahelisele sigaretitesti BS 5852 osade 2 ja M1 nõuetele.
Madratsites kasutatav poroloon, vill, puuvill, vatiin ja pealiskangas vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile, mis tähendab seda, et Sleepwell’i toodetest kasutatavad materjalid ei sisalda inimesele kahjulikke aineid ja on toodetud keskkonnasõbralikult. Poroloonil on heakskiit Eesti Allergia Liidu poolt.

 

Voodiraamid

Voodiraam on hea lahendus, kui soovite endale tavalisest isikupärasema väljanägemisega magamisaset. Voodiraami külge on saab hõlpsasti paigaldada ka sobiva peatsiotsa. Lisaks võimaldab voodiraam madratsit pöörata – see on eriti oluline siis, kui ostetud madratsi pooled on erineva pehmusega.

 

IMG_8565 blue alusraamIMG_8567red alusraam

 

Voodi alusraamid.

Alusraamid on mõeldud vedrumadratsi aluseks raami- ga voodis. Võrreldes tavalise voodialusega on alusraam vetruvam ja lisab vedrumadratsile mugavust ning paindlikkust.
Raam ST on klassikaline raam, mille painutatud vineerist lipid on valmistatud kasepuust. Paindlikkuse lisamiseks kinnitub iga lipp plastmassotsa abil raami külge.
Sleepwell’i valikus on ka mootoriga alusraam, mille selja- ja jalaosad on puldi abil hõlpsasti reguleeritavad.
Peatsiotsa tõstes on saab mugava lugemisasendi, jalutsiotsa tõstmine aitab parandada jalgade vereringet. Mootoriga raamile sobivad paindlikud vedrumadratsid, samuti lateksist ja poroloonist madratsid.

Alusraam_tavalineAlusraam_elektriline

 

Voodijalad.

Sleepwell’i valikus on nelja tüüpi voodijalgu – U-jalad, pulkjalad, koonusjalad ja metalljalad. Vineerist painutatud U-jalad on 25 cm kõrgused, väga vastupidavad ja värvuselt naturaalsed. Soovitame neid kasutada ka majutusasutustes. Pulkjalad on 24 cm kõrgused ja kõige lihtsamat sorti – pulgakujulised ja värvuselt naturaalsed. Koonusjalad on nelikantkoonuse kujulised, vastupidavad ning kaetud toonitud peitsiga (tamm, wenge ja na- turaalne). Koonusjalgu on kõrgusega 10 cm ja 18 cm. Metalljalad on torukujulised, kõrgusega 10 cm.

Jalad_Koik_koos_taustata

 

Padjad.

Sleepwell’i kollektsioonis on kahte tüüpi patju – memory-foam’ist ehk “mäluporoloonist” ja lateksist.
Memory-foam’ist padi sobib eriti hästi külili magajatele, sest padjal on kaela toetav kuju. Padjal saab valida ka erineva kõrguse – padja üks pool on kõrgem, teine madalam.
Lateksist padi on perforeeritud ning seetõttu hästi hingav ja elastne. Padja eripäraks on seegi, et ta ei vaju kunagi ära ega muuda magamisel oma vormi, nii nagu seda teeb sulepadi. Valida saab kahe erineva kõrgusega lateksist padja vahel. Nii memory-foam’ist kui ka lateksist padi ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Padi_Latex_sisu Padi_Latex Padi_MemoryFoam_sisu Padi_MemoryFoam

DaggkÅpa Voodilina ja padjaüür.

Hügieeniline, õhku läbilaskev ja vetthülgav voodilina ja padjapüür. Kasutatakse nii laste kui täiskasvanute madratsitel niiskuskindla kihina ning pikendamaks madratsi hügieenilist eluiga ilma selle mikrokliimat halvendamata.
Keskkonnasõbralikult toodetud pehme ja mugav pealiskiht Lyocell, mille valmistamiseks on kasutatud kiirekasvulisest eukalüptipuitu. Pealiskiht mahutab vedelikku kuni oma kahekordse kaalu ulatuses.
Kummiga lina on kerge peale panna ning püsib kindlalt paigal. Talub kuni 100 pesu säilitades oma omadused.
Omab keskkonnamärgist Öko-Tex standard 100.

 

IMG_8524daggkapa

 

Peatsiotsad.

Peatsiotsi kasutatakse kušettide ja kontinentaalvoodi puhul – pärast peatsiotsa paigaldamist on kerge vaevaga olemas komplektne voodi.
Kušettidele on Sleepwell’i valikus lihtne ja kvaliteetne kase liimpuidust peatsiots nii naturaalse kui ka wenge tooniga. Peatsiotsad on saadaval mõõtudes, mis sobivad kušettidele laiusega 80, 90, 120, 140 ja 160 cm.
Uudse lahendusena on Sleepwell’i kollektsiooni lisandunud Skandinaavias üha populaarsemaks muutuv mööbliriidega kaetud peatsiots. Erineva disaini ja värvusega peatsid on kõrgkvaliteetsed ning sobivad pea igasse interjööri. Kontinentaalvoodi peatsiotsad on saadaval laiusega 160 ja 180 cm. Kontinentaalvoodile on võimalik juurde tellida vooditaskud, kuhu saab asetada ajakirjad, puldi, rohud jm.

IMG_8425 nat puitpeatsiotsad väikesedIMG_8898 IMG_8901 IMG_8904