POCKET- JA MULTIPOCKET VEDRUSÜSTEEMID
Pocket– ehk pakitud vedrusüsteemi puhul on iga madratsivedru pakitud eraldi kangast kotikesse. Tänu pakitud vedrudele saab Sinu keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see madratsiosa, millele langeb keharaskus. Nii võid end voodikaaslase kõrval vabalt liigutada, ilma et kogu voodipind õõtsuma hakkaks ning kaaslase und segaks.
Sleepwelli BLUE ja RED sarja madratsites on kasutusel 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem, mille puhul on vedrud jagatud eri tsoonidesse vastavalt inimkeha erinevate piirkondade vajadustele – õlgu ning puusavööd toetatakse tugevamate vedrudega, et vältida nende liigset madratsisse vajumist. Selliselt on selgroo õige asend tagatud kogu unetsükli jooksul.
Sleepwelli BLACK sarja madratsite sisuks on 7-tsooniline multipocket-vedrusüsteem, kus vedrusid on ruutmeetri kohta üle kahe korra rohkem kui tavalisel pocket-vedrustusel. Selline süsteem tagab kogu kehale palju täpsema toe, kuivõrd toetuspunktide arv on sedavõrd suur.
KOOKOS
Kookospähkli kiududest valmistatud materjalikiht muudab madratsi jäigemaks. Selle materjali väga olulisteks omadusteks on naturaalsus, erakordselt hea õhu läbilaskuvus ning jäikus. Kookost kasutatakse Sleepwelli madratsites BLUE Orthopedic, RED Orthopedic, BLACK Orthopedic ning kattemadratsis TOP Coco.
KANGAD
Kõik Sleepwelli madratsikatted on valmistatud pehmetest, nahasõbralikest ja õhku läbilaskvatest materjalidest. Sleepwelli kollektsioonis kasutatakse kahte innovaatilist kangatöötlust – Sensity™ ja RucoPur™.
Kušettide ja kontinentaalvoodite puhul on võimalik valida erinevat tooni mööblikangaste vahel, nii saab igaüks panna kokku just tema magamistuppa sobiva voodilahenduse. Lisaks on Sleepwelli kollektsioonis rahvusliku Haapsalu salli motiiviga kaunistatud kangas. Kõik kasutatavad kangad on toodetud keskkonnasõbralikult ja ei ole kahjulikud kasutaja tervisele.
VATIIN
Tepitud vatiin on kohev materjal, mis muudab madratsi pehmeks ning mõnusaks. Vatiin säilitab väga hästi oma esialgset vormi, laseb õhku läbi ega oma spetsiifilist lõhna.
VILL
Vill on soe, pehme ja hingav materjal, mis imab niiskust, kuid ei tundu katsudes niiskena. Selliste ihusõbralike omaduste tõttu on vill populaarne materjal madratsite pealiskihis, mis on magaja kehale kõige lähemal. Kui Sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra villane pool üles talvel – nii on ase soojem ja reguleerib paremini niiskust. Sleepwelli madratsites kasutatav vill on naturaalne lambavill, mida ei ole segatud sünteetiliste materjalidega. Vill on hoolikalt puhastatud ja sisaldab minimaalselt rasva – seetõttu pole Sleepwelli madratsites villale omast lõhna peaaegu üldse tunda. Toodet pakendist välja võttes võib villale iseloomulikku lõhna siiski tunda olla, kuid see hajub mõne nädala jooksul.
PUUVILL
Puuvill on hingav materjal, mis tundub kehaga kokkupuutel pehme ja mõnusana. Seetõttu kasutatakse puuvilla madratsite katmiseks. Kui Sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra puuvillane pool üles suvel – nii laseb madrats paremini õhku läbi ja ase pole palav. Sleepwelli madratsite sisumaterjal koosneb kvaliteetsest 100% puuvillast.
POROLOON
Tänapäevane poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme, laseb õhku läbi, ei lõhna ega kogu endasse võõraid lõhnu. Lisaks on poroloon tervislik, kuna ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Sleepwelli toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud Eesti Allergialiit.

Sleepwelli valitud madratsites kasutatakse tavalisest poroloonist vetruvamat ja vastupidavamat Tiger Touch porolooni, mis laseb õhul hästi liikuda ning moodustab mõnusalt vetruva, keha toetava vormi. Profileeritud Tiger Touch poroloonil on erinevad tsoonid, mis tagab selle, et madrats kohandub veel paremini magaja kehakujuga.

Sleepwelli ökoloogilistes madratsites kasutatakse uudset Bio visco porolooni. Selles materjalis kasutatakse looduslikku päritolu kastoorõli, mis pärsib tolmulestade, seente ning bakterite paljunemist. Lisaks toimib Bio visco nagu mäluporoloon, moodustades inimese keha ümber toestava vormi.

LATEKS
Lateksit toodetakse looduslikust kummipuu mahlast ehk kautšukist. Materjalina on lateks pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust. Lisaks on lateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad. Sleepwell kasutab madratsites eritöödeldud, pestud ja kuivatatud lateksit.
Tulenevalt lateksi valmistamise traditsioonilisest protsessist on lateksikiht reeglina perforeeritud (augustatud), mis tagab toodetes, kus lateksit on kasutatud, väga hea õhuliikuvuse. Viimastel aastatel on hakatud lateksit valmistama ka meetodil, kus lateksikihti auke ei tehta, kuid sellest hoolimata antakse materjalile eeskujulik hingavus. Taoline lateksikiht on vastupidavam ning käega katsudes selgelt ära tuntav, pakkudes positiivses mõttes konkurentsi „tavapärasele“ lateksile. Sleepwelli kollektsioonis on selle materjali nimeks Pulse™ lateks.