7 soovitust, millega arvestada kontinentaalvoodi valimisel

Kui veel eelmise kümnendi alguseski oli kõige levinum vooditüüp tavaline voodiraam koos madratsiga, siis viimastel aastatel on järjest enam populaarsust kogumas ka kontinentaalvoodi ehk jenkkivoodi. Mida kontinentaalvoodid endast täpsemalt kujutavad ja mida nende valimisel tähele panna, selgitame käesolevas postituses.

Mis on kontinentaalvoodi?

Kontinentaalvoodi on mööbliriidega kaetud voodikomplekt, mis koosneb aluskušetist, vedrumadratsist ja kattemadratsist. Lisaks eelnimetatule kuuluvad kontinentaalvoodi komplekti juurde enamasti ka pehme vooderdusega voodipeats ja voodijalad ning erinevad lisad, näiteks jalutsikast või küljetasku.

Trendikas klassika

Kontinentaalvoodid on meieni jõudnud eelkõige Skandinaavia mõjutustel. Skandinaavialik stiil on eestlastegi seas väga populaarne just oma lihtsuse ja ajatu stiilsuse pärast. Veel umbes 15-20 aastat tagasigi domineerisid Skandinaavia turul eelkõige voodiraamist ja madratsist koosnevad lahendused, ent peale seda on toimunud jõuline muutus ning tänasel päeval soetab juba ligi 90% skandinaavlastest mööbliriidega kaetud kontinentaalvoodi. Meil on rõõm näha oma klientide seas trendi, et ka eestlaste maitse ja soovid liiguvad samas suunas ning huvi kontinentaalvoodite vastu üha kasvab.

Miks eelistada just kontinentaalvoodit?

Kontinentaalvoodil on tavaliste voodilahenduste ees mitu eelist:

    1. Suurem mugavus. Kuna kontinentaalvoodis on kasutusel kaks vedrukihti, annab see magajale eriti mugava ja luksusliku tunde, toetades keha just nendest punktidest, kus vaja. Lisaks kuulub kontinentaalvoodi juurde klassikaliselt ka kattemadrats, mis lisab mugavust veelgi.
    2. Kaunis välimus. Kontinentaalvoodi näeb välja luksuslik ja ajatult stiilne ning mööblikangas loob magamistuppa pehmet ja hubast meeleolu.
    3. Võimalus ise omale voodi kujundada. Kontinentaalvoodi suur pluss on lai kangaste, peatsite ja jalgade valik, mis annab ostjale võimaluse kujundada voodi täpselt enda maitse ja magamistoa kujunduse järgi.

Mida panna tähele kontinentaalvoodi valimisel?

     1. Suurus

Eestlaste kõige enam eelistatud kontinentaalvoodi mõõt on 160x200cm. Sellise suurusega voodi sobib enamikku magamistubadesse ning ruumi on piisavalt, et kaks inimest lahedalt magama mahuks.

Kui voodit otsitakse kitsamasse magamistuppa, voodipeats jääb näiteks kaldlae alla või voodi tuleks paigutada kahe pistikupesa või lüliti vahele, tasub enne poodi minemist kindlasti vastavad mõõdud üles kirjutada, et hiljem ebameeldivaid üllatusi ei tekiks. Arvestada tuleb kindlasti ka peatsi mõõduga, mis voodi mõõtudele lisandub. Ning kui kodus on kasutuses näiteks robottolmuimeja, tuleks veenduda, et voodijalad valitakse piisavalt kõrged, et robot mahuks voodi all tegutsema.

     2. Jäikus

Väga levinud on eksiarvamus, et kõige parem voodi on võimalikult jäik voodi. Üldine soovitus on, et mida suurem on magaja kehakaal, seda jäigem võiks olla voodi vedrustus, et pakkuda kehale piisavat tuge. Ent samas on oluline, et voodi jäikuse valimisel peaks esimeseks ja kõige olulisemaks kriteeriumiks olema alati ikka magaja(te) enda mugavus. Seetõttu soovitame voodit ka alati enne ostu proovida, et veenduda jäikuse sobivuses.

Teinekord juhtub ka nii, et poes proovides näib voodi õige jäikusega, ent kodus esimestel öödel tundub see vana voodiga võrreldes ikkagi liiga pehme või jäik. Sellisel puhul soovitame tavaliselt paar nädalat voodiga harjumiseks aega võtta. Enamasti harjub sellise perioodi jooksul keha uue asemega ära ja probleeme ei teki. Väga harva juhtub, et voodi jääb ikkagi liiga pehme või jäik – sel juhul aitab kattemadratsi välja vahetamine.

     3. Kattemadrats

Kattemadrats on kontinentaalvoodi lahutamatu osa. Kattemadratsite valik on väga lai ning võimaldab muuta voodit ka pehmemaks või jäigemaks. Peale selle lisab kattemadrats voodile mugavust, aitab vähendada alusmadratsi ära vajumist ning tagada hügieeni. Lisaks on kattemadratsi katet lihtne puhastada.

Lisaks kattemadratsile on võimalik soetada ka vedelikukindlaid, kuid hingavaid voodilinasid, mida soovitame eriti just väiksemate laste vooditesse.

     4. Kangas

Lisaks sobiva kangatooni valimisele on oluline ka kanga koostis. Kui peres on näiteks väikesi lapsi, allergikuid või lemmikloomi, tasuks enne voodi soetamist müüjalt uurida kanga omadusi. Kuigi kõik Sleepwelli kangad on väga vastupidavad ja lihtsasti hooldatavad, on nende omadustel siiski ka mõningaid erinevusi. Siit saad lähemalt lugeda meie kangavaliku kohta. 

     5. Voodipeats

Sageli unustatakse kontinentaalvoodit ostes, et peats voodiga kaasa ei tule – see tuleb lisaks valida ja soetada. Peats lisab voodile mugavust ning erinevate disainidega peatsid võivad terve magamistoa ilmet muuta.

     6. Panipaik

Kui magamistoas on ruumi vähe, on kasulik lahendus panipaigaga voodi. See võimaldab näiteks voodipesu jm hoiustamisel ruumi kokku hoida.

Sleepwelli valikus on kaks panipaigaga voodit: RED Pocket Storage ning BLACK Continental sahtliga. Esimene on täielikult lahtikäiv ning väga suure mahutavusega voodikastiga, teisel on külgedel ruumikad sahtlid. Sahtlitega lahenduse puhul tuleks arvestada, et voodi külgedel oleks piisavalt palju vaba ruumi nende avamiseks.

     7. Hinnaklass

Sleepwelli kollektsioonis on kolm sarja – BLUE, RED ja BLACK, mis erinevad üksteisest hinna ja toodetes kasutatavate materjalide poolest.

  • BLUE on kolmest kõige soodsam ning selle sarja tooteid iseloomustavad lihtsus, stabiilsus ja pikk kasutusiga
  • RED sarja tooted on keskmise hinnaklassiga ning sobivad inimesele, kes väärtustab kõrget kvaliteeti ja uuenduslikke materjale
  • BLACK sari on kõige kõrgema hinnaklassiga ning mõeldud tõelistele unegurmaanidele, kes soovivad igal ööl nautida luksuslikku und erakordselt mugavas voodis

Sleepwelli kontinentaalvoodite valikuga saad tutvuda siin ja meie edasimüüjad leiad siit. Kui Sul on tekkinud mõni voodi valimist puudutav küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami