Kuidas madratsit hooldada?

Korrapärase ja õige hooldusega saad tagada madratsi puhtuse ja pikema eluea ning seega endale parema une. Käesolevas postituses anname mõned nõuanded, kuidas oma madratsi eest kõige paremini hoolt kanda.

Madratsi aluspind

Esmalt on tähtis teada, et madrats tuleks alati asetada sirge põhjaga voodisse. Nii väldid kumeruste ja lohkude tekkimist. Lisaks ei tohi madratsit panna otse põrandale või ilma lippideta voodisse – sel juhul võib halva ventilatsiooni tõttu hakata madratsi alumisesse osasse kogunema niiskus ja tekkida hallitus.

Meeles tasub ka pidada, et madratsi peal hüppamine või ühe koha pikaajaline vajutamine (nt pidev istumine madratsi või kontinentaalvoodi ääre peal) võib selle vedrusid rikkuda ning vahtpolüuretaani või lateksi kihte deformeerida.

Pööramine ja keeramine

Kõik Sleepwelli madratsid on kahepoolsed ja keskkoha suhtes sümmeetrilise vedrustusega. Seega on nii voodiraami sisse käiva madratsi kui kontinentaalvoodi vedrumadratsi puhul oluline seda teatud aja tagant keerata ja pöörata, et vältida madratsi ära vajumist. Vahetada tuleks nii madratsi ülemist ja alumist poolt kui peatsi ja jalutsi osa. Seda võiks teha 3-4 korda aastas.

Madratsi puhastamine

Voodipesu vahetades tuleks ka madratsit tolmuimejaga puhastada. Nii väldid tolmulestade ja kahjulike bakterite paljunemist voodi sisemuses. Kõige paremini sobib selleks harjasega tolmuimejaotsik, millega voodi aeglaselt ja hoolikalt üle käia.

 

Lihtsamaid plekke saab eemaldada ka niiske lapi ja spetsiaalsete mööblipoes müüdavate leebemate puhastusvahenditega. Puhastusvahendit tasub kasutada alati pigem vähem kui rohkem – vastasel juhul riskid sellega, et vahend jätab kangale uue pleki.

Madratsikatte pesemine

Pea kõigil Sleepwelli madratsitel on eemaldatavad ja pesumasinas pestavad katted. Kindlasti tuleb jälgida konkreetse madratsikatte pesemisjuhiseid, eelkõige pesemistemperatuuri. Madratsikate võib pärast pesu võrreldes algse suurusega kuni 5% kokku tõmbuda. Eemaldatavad katted tuleks venitada vormi niiskena, vahetult peale pesemist.

 

Parema hügieeni ja madratsi pikema eluea tagamiseks soovitame madratsi peal kasutada madratsikaitset või kattemadratsit. Nende puhastamine ja pesemine on hõlpsam kui madratsikatte puhul ning lisaks aitab kattemadrats peale puhtuse hoidmise ära hoida ka madratsi lohkuvajumist.

Sleepwelli madratsite valikuga saad tutvuda siin ja meie edasimüüjad leiad siit. Kui Sul on tekkinud mõni madratsi hooldamist või puhastamist puudutav küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami