Magamistoa kujundustrendid aastaks 2023

Uuel aastal uue hoo ja uute sisekujundustrendidega! Loe ja saa teada, mis on 2023. aasta olulisemad moesuunad magamistoa sisustamisel.

1. Vintage aksessuaarid

Vintage aksessuaarid on juba mitu aastat sisekujundusmaastikul vaikselt tagasitulekut teinud ja 2023. aastal on nad juba kogu täiega kohal. Lisa magamistoale iseloomu mõnest vanakraamipoest leitud efektse lambi, öökapi või kummutiga. Uut ja vana kombineerides võid alati kindel olla, et lood kokku komplekti, mis on täiesti unikaalne ning omanäoline.

2. Kumerate joontega mööbel

Skandinaavialikult selgete ning sirgete joontega mööbel on eestlaste lemmik juba pikki aastaid – see näeb hea välja, seda on lihtne kõigega kombineerida ning mõjub oma lihtsuses alati maitsekalt. Ent uuel aastal soovitame lisada magamistoale pehmust ja hubasust just ümarate joontega mööblit olemasolevaga kombineerides. Kui kogu toakraam väljavahetamist ei vaja, siis on hea nipp lisada voodile näiteks ümmargusi dekoratiivpatju.

3. Tumedad aktsentvärvid

Tumedad ja sügavad toonid magamistoas mõjuvad modernselt ja luksuslikult. Kuna magamistuba peab parima unekvaliteedi saavutamiseks olema alati võimalikult pime, siis võib nendega magamistoas käia ringi ka veidi julgemalt kui mujal kodus ning tulemus mõjub ka väiksema ruumi puhul maitsekalt ning huvitavalt.

 

Eriti trendikateks toonideks on 2023. aastal söehall, meresinine, veinipunane ning smaragdroheline.

4. Värviline voodipesu

Lumivalge voodipesu on out, värviline in! Unusta igavad hotellilikud valged linad, millelt iga hommikukohvitilgake ning jalutsis maganud lemmiklooma karv välja paistab. Too magamistuppa rõõmsat meeleolu värvilise voodipesuga – olgu see mündiroheline, sirelililla või sinepikollane. Eriti trendikalt mõjub, kui kasutad kõrvuti veel mitut erinevat värvi.

5. Hubased vaibad

Vaibad võivad terve ruumi väljanägemist nii palju muuta ja magamistuppa kodusoojuse ja õdususe tunnet luua. Eriti hea on võimalusel kasutada naturaalsetest materjalidest vaipu, mis on hommikul ärgates jala all mõnusalt soojad. Kui aga soovid magamistoas esile tuua näiteks ilusat parketti, siis võiksid valida parketist võimalikult erineva tumedusega vaiba, mis kontrasti loob ning põrandat komplimenteerib.

6. Silmapaistvad kardinad

Kvaliteetsed ja hästivalitud kardinad on magamistoas tähtis investeering, mis lisaks heale välimusele aitavad summutada ka tänavamüra, kinni püüda liigset päikesevalgust ning kaitsta sinu privaatsust möödujate eest. Kuid kardinad ei pea samuti olema sugugi lihtsalt igavad riidetükid akna ees – aastal 2023 on moes julge ja silmapaistva välimusega aknakatted, mis lisavad ruumile juurde särtsakust ja iseloomu. Õigete kardinate abiga on võimalik ruumi ka visuaalselt palju suuremaks muuta.

7. Julged mustrid

“Julge” on ilmselt 2023. aasta üks olulisemaid magamistoa kujunduse märksõnu. Kui siiani oleme olnud harjunud pigem ühevärviliste ja tagasihoidlike mustritega beežides ja hallides toonides, siis näeme sisekujunduses aina enam ka tugevate mustrite pealetungi. Siinkohal sobivad nii loomamustrid, troopilised mustrid, abstraktsed kujundid jpm – eriti äge on neid veel omavahel kombineerida ja niiviisi koju omanäolisemat ilmet tuua.

8. Art deco stiil

Art Deco on stiil, mis ei lähe kunagi moest, ent praegu tundub ta olevat eriti tugeva tagasituleku teinud. Tegu on ideaalse stiiliga, mis sobib inimesele, kes tahab magamistoale lisada natuke glamuuri ja luksuslikkust, ent ei soovi sealjuures liialt maksimalistlikku meeleolu.

 

Artdecoliku stiili saavutamiseks lisa neutraalsematele baasvärvidele magamistoas juurde tumedamaid ja sügavamaid värve, näiteks veinipunane või sinepikollane ning kombineeri neid kuldsete ja hõbedaste metallidega. Lisaks kombineeri ka julgelt ümaramaid ja kandilisemaid mööbliesemeid ning erinevaid materjale – näiteks sametit siidiga.

Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami