Suvisest unehügieenist
Suvehooaja saabudes võib temperatuuri tõus muuta magamist raskemaks ning sageli on hommikuti tunne, nagu poleks piisavalt välja puhanud. Siiski on olemas mõned näpunäited suviseks unehügieeniks, mille abil saad luua unesõbraliku keskkonna, mis soodustab paremat magamist ka soojematel kuudel.
1. Magamistoa temperatuuri reguleerimine
Ilmselt kõige lihtsam ja ilmselgem – õige temperatuur magamistoas on kosutava une jaoks ülioluline. Püüa hoida oma magamistuba võimalikult jaheda ja värskena. Näiteks võib kaaluda ventilaatori või konditsioneeri kasutamist, et hoida toas õhutemperatuuri 15-19°C.
2. Hingav voodipesu
Õigete voodipesumaterjalide valimine võib suvel oluliselt mõjutada magamismugavust. Vali hingavad kangad, näiteks puuvillased või linased voodilinad, mis soodustavad õhuvoolu ja juhivad niiskust eemale, hoides magaja keja kogu öö jooksul jahedana ja kuivana. Vältida tasuks sünteetilisi materjale, mis on umbsed ning ajavad higistama.
3. Jahutavad padjad ja kattemadratsid
Suvisel ajal on mõistlik jahutava kattega patjadesse ja kattemadratsisse investeerida. Näiteks on väga efektiivsed jahutava geeliga täidetud padjad või hingava ja jahutava kangaga kaetud kattemadratsid, mis aitavad soojust hajutada ja kehatemperatuuri reguleerida. Need aitavad keha jahutada ning öösel end mugavamalt tunda ja paremini magada. Sleepwelli kangaste valikus on uuendusliku SenseICE tehnoloogiaga töödeldud kangas, mis on kehatemperatuuri reguleeriv ning jahutav.
4. Pimendavad kardinad või rulood
Suvised valged ööd võivad meie unegraafiku üsna sassi lüüa. Magamistuppa pimendavate kardinate või ruloode paigaldamine aitab hoida eemal päikesevalgust ning luua meeldivalt pimeda magamiskeskkonna. Pimedamas ruumis viibimine aitab omakorda meie kehal toota melatoniini – hormooni, mis soodustab und ning aitab kiiremini uinuda.
5. Hea ventilatsioon
Piisav õhuvool on jaheda magamistoa säilitamiseks hädavajalik. Ava jahedamatel õhtutundidel aknad või kasuta ventilaatorit, et ruumis õhk hästi ringleks. Kui hoiad enamasti magamistoa ust öösiti kinni, siis jälgi, et õhk ukse alt läbi pääseks.
6. Ekraaniaja piiramine
Elektroonilised seadmed nagu nutitelefonid ja tahvelarvutid kiirgavad sinist valgust, mis omakorda pärsib melatoniini tootmist ja häirib und. Eriti suvel, kui õues on kauem valge, on oluline piirata enne magamaminekut kokkupuudet ekraanidega. Hea on võtta näiteks teadlikult harjumuseks olla tund aega enne uinumist ekraanivaba.
Õigeid unehügieenireegleid järgides on võimalik luua unesõbralik magamistoa keskkond ka soojematel suvekuudel. Rakendades neid nõuandeid, võid parandada oma une kvaliteeti ja ärgata igal hommikul värskena ja puhanuna.
Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami.