Kuidas tagada partneriga voodit jagades parim uni?
Uni on meie elus äärmiselt olulisel kohal ning paaridele on kosutav ööuni ka tervisliku suhte seisukohast ülioluline. Ideaalse voodi leidmine kahele võib aga olla keeruline ülesanne, arvestades partnerite erinevaid une-eelistusi ja vajadusi. Selles postituses annamegi ülevaate sellest, kuidas paarina võimalikult hea ja mõlemat partnerit rahuldav unekeskkond luua.
1. Tehke kindlaks kummagi eelistused ideaalse unekeskkonna osas.
Kui pime võiks magamistuba olla? Mis on ideaalne unetemperatuur? Kas voodi võiks olla pigem pehme või jäik? Kui kaardistate esmalt mõlema vajadused, on lihtsam hakata sobivat keskkonda looma.
2. Kaaluvahe.
Kui partneritel on märkimisväärne kaaluvahe, siis on kõige parem lahendus kaks eri jäikusega madratsit, mida ühendab üks kattemadrats. Kuna suurema kaaluga inimesed vajavad jäigemat madratsit ja väiksemaga pehmemat, võib ühe mõlemale sobiva madratsi leidmisega keeruliseks minna. Kaks erinevat madratsit soetades saab olla kindel, et mõlema magaja vajadused on rahuldatud ja ööuni kosutav.
3. Voodi vedrustus.
Kindlasti tuleks valida pocket-vedrustusega madrats, mis vähendab “õõtsumise” efekti kui partner öösel voodis keerab. Tavalise bonellvedrustuse puhul liigub madrats nii palju, et võib isegi sügavama unega magaja üles äratada. Lisaks võiks vedrude arv ruutmeetri kohta olla võimalikult suur, et liikumist veelgi vähem tunda oleks.
4. Üks suur tekk või kaks väiksemat.
Sageli magavad paarid ühe teki all, kuid see võib taaskord tekitada olukorda, kus üks keset ööd läbi une kogu teki enda ümber kerib ja teine ärkvel külmetab. Idee kahest tekist ei pruugi tunduda nii romantiline, kuid võib märgatavalt teie unekvaliteeti parandada. Lisaks vähematele öistele ärkamistele on eraldi tekkidega magades ka veidi jahedam, mis samuti soosib paremat und.
5. Kaalu suuremat voodit.
Paljud meist vajavad ööselgi lahedalt isiklikku ruumi, et end mugavamalt tunda ja paremini magada. Kuigi kaks keskmist kasvu täiskasvanut võivad kõrvuti mahtuda kenasti ka 140cm või isegi 120cm laia voodisse, on märgatavalt mugavam magada laiemas voodis. Seda eriti juhul kui peres on ka lapsi, kellele aeg-ajalt vanemate juures magada meeldib.
6. Püüdke luua ühtlane unerežiim.
See ei tähenda, et te tingimata igal õhtul peaksite koos magama minema, ent igal õhtul samal ajal magama minemine ja hommikul ärkamine aitab mõlemal pikemas perspektiivis hästi magada, sest meie keha teab juba, millal kaaslase liikumisest tingitud väiksemaid äratusi on oodata. Mida vähem me öösel aga erinevate väliste tegurite peale ärkame, seda kosutavam on meie uni.
7. Kattemadrats.
Kattemadratsi kasutamine on igal juhul oluline, sest lisaks madratsi eluea pikendamisele loob see ka lisamugavust. Näiteks mäluvahust kattemadrats on suurepärane materjal, mis vähendab liikumise edasikandumist ja seega partneri une häirimist. Lisaks saab kattemadratsiga reguleerida ka alusmadratsi jäikust ning muuta madratsi pinda ühtlasemaks kui näiteks raskema magaja pool on hakanud veidi sisse vajuma.
Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami.