Mida kujutavad endast madratsi tsoonid ja miks eelistada tsoonidega madratsit?

Madratsivalik on turul väga lai ning lisaks erinevatele jäikustele, sisumaterjalidele ja muule on võimalik soetada ka erinevate tsoonidega madratseid. Mida voodi tsoonid endast ette kujutavad ja miks eelistada tsoonidega madratsit ilma tsoonideta madratsile, saad lähemalt lugeda juba käesolevast blogipostitusest. 

Mida tähendab tsoonidega voodi või madrats?

Voodite tsoonid on erineva paksusega vedrude alad. Paksem vedru muudab tsooni kõvemaks, peenem pehmemaks. Sleepwelli valikust võib leida nii 5-tsoonilisi kui 7-tsoonilisi madratseid.

Kuidas on tsoonid voodis jaotunud?

Tsoonid on voodis jaotunud vastavalt sellele, kuhu langeb magaja keharaskus. Lisaks on tsoonid ka kahepoolsed ehk madratsit võib keerata ja pöörata, kuid tsoonid käituvad samamoodi. Sleepwelli valikust leiab vaheldumisi pehmete ja jäikade tsoonidega madratseid ja voodeid.

Miks on tsoonidega voodi parem kui ühetsooniline voodi?

Tsoonidega madratsi peamine eelis on vähem survepunkte ja sellest tulenevalt ka mugavam uni. Mida rohkem tsoone, seda mugavam on voodi kuna see muljub paremini keha järgi. Kehapiirkonnad nagu puusad ja õlad vajavad enda alla pehmemat vedru, et nendes kohtades survet vähendada ja jaotada see üle terve keha. Nii vajuvad just õiged kehaosad rohkem sisse ning teised saavad jällegi rohkem toestust.

Ilma tsoonideta madratsil magades on peamiseks kaebuseks kehvem uni ning selja- ja puusavalud, kuna need avaldavad madratsile suuremat survet ning seega on magades keha ebaloomulikus asendis.

Kõige populaarsem madratsitüüp on 5-tsooniline madrats, kuna see toetab pead, kaela, õlgu, alaselga ja puusasid. Seda tüüpi madratsid sobivad suurepäraselt inimestele, kes vajavad rohkem tuge nimmepiirkonnas ja neile, kes eelistavad läbi öö magada erinevates asendites.

Veelgi mugavam 7-tsooniline madrats toetab pead, kaela, õlgu, alaselga, puusasid ja jalgu. Need madratsid sobivad ideaalselt inimestele, kes vajavad kehale rohkem tuge ja eelistavad jäigemat voodit.

Millised tooted on Sleepwelli valikus tsoonidega?

Kõigil Sleepwelli RED sarja toodetel on 5 tsooni, mis tagavad magajale mugavuse ja optimaalse toestuse. Ning eriti luksusliku madratsi ja une ihkajatele on meil loodud BLACK sari, mille toodetel on lausa 7 tsooni.

Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami