Kuidas valida madratsit beebile?

Kui oled beebiootel või juba väikese lapse vanem, on üks oluline asi, mida muudele beebitarvikutele lisaks kaaluda ka madrats, millel väike ilmakodanik magama hakkab. Madratsil, millel vastsündinu või beebi magab, on oluline roll tema heaolu ja arengu tagamisel. Seetõttu on oluline teada, kuidas valida õige madrats, mis tagab turvalise ja mugava une sinu lapsele. Siin on mõned olulised näpunäited, millega arvestada madratsi valimisel.

1. Turvalisus on esmatähis

Kui tegemist on vastsündinu või beebiga, tuleb alati esikohale seada turvalisus. Madrats peab olema valmistatud ohututest ja mittetoksilistest materjalidest, mis ei põhjusta allergilisi reaktsioone ega ärritusi. Veendu, et madrats vastaks kehtestatud turvastandarditele ja omaks sertifikaate nagu Öko-Tex Standard 100 või Greenguard, mis tagavad, et madrats ei erita kahjulikke kemikaale ega lenduvaid orgaanilisi ühendeid.

2. Õige suurus

Võib tunduda ilmselge, aga tihti juhtub, et kogu beebitarvete soetamise virvarris läheb vanematel olemasoleva beebivoodi suurus meelest. Veendu kindlasti, et valitud madrats sobiks beebivoodiga täpselt kokku. Madrats ei tohiks olla liiga suur ega liiga väike, et vältida olukorda, kus laps jääb selle vahele või hakkab end selle otsas üles upitama. Ideaalis peaks madrats täitma voodi sisemuse täpselt ja selle külgedel ei tohiks olla liiga palju vaba ruumi.

3. Mugavus ja hea toestus

Beebid veedavad suure osa oma esimestest elukuudest magades, seega on oluline valida madrats, mis pakub lapsele piisavat toestust ja mugavust. Optimaalne toestus aitab vältida liigset survet beebi kehale, eriti nende peale ja seljale. Samuti peaks madrats olema piisavalt pehme, et pakkuda mugavat ja lõõgastavat und.

4. Veekindlus ja hingavus

Arvesta ka madratsi veekindluse ja hingavusega. Vastsündinutel ja beebidel võib sageli juhttuda, et mähkmeid lekivad või voolab ohtralt sülge. Seega on oluline, et madrats oleks vedelikukindel, et kaitsta seda vedelike sissetungi eest. Samal ajal peaks madrats olema piisavalt hingav, et tagada õhu vaba liikumine ja vältida ülekuumenemist.

 

Sleepwelli valikust võid leida vedelikukindla Daggkapa kaitselina, mis hoiab alusmadratsi puhta ja kuivana ning on sealjuures hingav.

5. Lihtne puhastada

Beebide puhul on õnnetused üsna vältimatud, seega on oluline valida madrats, mis on lihtsasti puhastatav. Eelista masinpestavat madratsikatet või vedelikukindlat katet, mis on vee ja seebiga kergesti puhastatav. Lisaks on hea, kui madrats on vastupidav ka plekkidele ja lõhnadele.

6. Hüpoallergeenne materjal

Beebid on sageli välistele ärritajatele väga tundlikud ning erinevad allergiad seega üsna tavalised. Seega on kasulik valida madrats, mis on valmistatud hüpoallergeensetest materjalidest. Sellised materjalid vähendavad tolmu, hallituse ja voodilestade kogunemist madratsisse ning aitavad vältida allergilisi reaktsioone.

Beebimadratsid Sleepwelli valikus

Meie valikust võib beebidele leida kolm madratsit:

  • Hilding Dobranocka – Tegu on valikust kõige soodsama beebimadratsiga. Madratsi sisuks on profileeritud õhuline flexifoam poroloon, mis tagab sujuva õhu liikumise madratsis.
  • Hilding Kolysanka – Selle kahepoolse beebimadratsi teeb eriliseks naturaalne kookoskiht, mis muudab madratsi ühe poole jäigemaks. Madratsi teisel pool on õhuline Flexifoam poroloon.
  • Hilding Safe – Safe beebimadratsil on spetsiaalsed kõrgemad servad, et laps ei saaks end madratsilt maha keerata. Seetõttu sobib see madrats hästi ka reisivoodiks või mähkmete vahetamiseks. Madratsi sisuks on profileeritud Velvet-touch poroloon, mis oma suurepärase elastsusega toetab lapse keha just vajalikul määral.

Kõigil kolmel beebimadratsil on täielikult eemaldatavad ning 40-kraadises vees masinpestavad katted. Lisaks on madratsite katetel ka optiliste valgenditeta niiskuskindel ja allergiavastane Lotus töötlus, mis ei võta sisse plekke ning on lihtsasti puhastatav. Beebimadratsid on saadaval suurustes 60×120 ning 70×140 cm.

Sleepwelli voodis on igal ööl uni magus ja kosutav. Tutvu meie toodetega siin. Kui Sul on tekkinud mõni küsimus, mis jäi käesolevas postituses vastamata, võid julgelt meiega ühendust võtta ka läbi Facebooki või Instagrami